Jdi na obsah Jdi na menu
 


MIMOŘÁDNĚ - BLAHOPŘÁNÍ S APELEM ZEMANOVI

4. 2. 2013

AKTUÁLNĚ :

ČESKOMORAVSKÁ NÁRODNÍ DEMOKRACIE – klub NÁRODNÍ LISTY

PŘEDSEDA ČMND A ŠÉFREDAKTOR NLI –NM JAN VALENTA

 PRAVDOU I TŘEBA PROTI VŠEM !

Vážený pane čestný předsedo strany práv občanů-Zemanovci

Nově zvolený prezidente České republiky ( od 8.3.2013) ing. Miloši Zemane.

Přijměte ode mne srdečné blahopřání k Vašemu zvolení přímou volbou občany naší země . Vzhledem k tomu , že počátky naší strany se datují k 5.6.1848 a dále 1861 ( dvě národní strany) , byli jsme zcela zákonitě u zrodu I. republiky jejíž odkaz zejména po Vašem zvolení ctíte jak jste prohlásil .

      Oba jsme se osobně setkali v jiných pozicích a to v době rozpadu společného státu v srpnu 1992 kdy jsem moderoval velký mítink na Staroměstském náměstí a vy jste vystoupil na obranu společného státu . Můj projev následoval po vás a posléze krásné vystoupení dr. Štefana Kvetka , čestného předsedy Demokratické strany Slovenska , místopředsedy SNR v době Slovenského Národního povstání 1944.

     Druhé setkání proběhlo neveřejně za přispění mého přítele Ivo Dvořáka v r. 2000 , předsedy Sdružení přátel piva( bývalá strana) . Musím konstatovat velmi smutnou zprávu : Ivoš Dvořák zesnul už v srpnu minulého roku ve věku 65 let a velmi na vás vzpomínal.

    Česká republika opět je na rozcestí závažných společenských změn v posílení demokracie a občanských svobod. Současný způsob vládnutí pomocí stran typu „LIDEM“ , ale i její odnože VV popřípadě TOP 09 neodpovídá zájmům našich občanů. Současná vláda je nejhorší po listopadu 1989 a nejméně populární . Jako provozovatel nejstaršího media ( internet) vím že 80-87 % občanů a též čtenářů si přeje zásadní změny.

     Občané nevěří politickým stranám a to je na škodu i mimoparlamentní opozici . Na konferencích Občanských sdružení a aktivit vidím názory namířené proti systému politických stran.

     V roce 2002 jsme kandidovali s drtivou většinou nezařazených a to byl prvotní pokus . Volební systém a podivné přepočty nás zbavily důležitých % hlasů i když lidé volili i na vesnici .

      Na správním odboru Ministerstva vnitra ČR panují nepořádky při registracích stran a hnutí ! Důkazem toho jsou i přepočty podpisů pod petice o kandidátkách , zejména těch , kteří prezidentskou kampaň obohatili .

      Výsledek hlasování ve II. kole respektujeme . Domníváme se , že přijmete i opoziční hlasy a strany ke slyšení , neboť podle spravedlivějšího volebního zákona jsme mohli tak jako za I. republiky být garanty stability vlád . A tam jak víte vedle NDS byli Republikáni a ČSSD s NSS .

     Obnova stabilního systému by nahradil nefunkční koalice založené na jánabráchysmu  a přeběhlictví poslanců, čemuž lze zabránit novými pravidly ve volebních zákonech, které by měl u nás a v té situaci jaké se nacházíme, právě nový prezident republiky garantovat svým podpisem. Máte silný mandát, využijte ho ku prospěchu krásné země uprostřed Evropy, České republiky .

 

 V Praze dne 4.2.2013   předseda Českomoravské Národní demokracie-NDS

                                                      Jan Valenta v.r

------------------------------------------------------------------------------------

SNAD DOJDE K JEDNÁNÍ S OPOZICÍ . red 

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Galerie ČMK