Jdi na obsah Jdi na menu
 


NOVÁ PODOBA ZEMSKÉHO SNĚMU CMS A SLOVENSKA

27. 10. 2013

Nová úprava ode dneška platí na tomto webu :

--------------------------

 

NÁRODNÍ  LISTY- ZS ČMS

MIMOŘÁDNÉ VYDÁNÍ NL I V DOKUMENTU ZEMSKÉHO SNĚMU ze 17.11.2013

 

ZEMSKÝ SNĚM KORUNY ČESKÉ, BYL ZASTUPITELSKÝM ORGÁNEM ČESKÝCH STAVŮ, POSLÉZE KLUBU ČESKÝCH POSLANCŮ A SDRUŽOVAL NEJLEPŠÍ OBČANY NAŠÍ VLASTI. SPLYNUL S ČS.NÁRODNÍM SHROMÁŽDĚNÍM K 28.ŘÍJNU 1918 s  ohledem k Státoprávnímu vyhlášení bude Zemský sněm ČECH MORAVY SLEZSKA A ČS NÁRODNÍHO VÝBORU OBDOBOU REVOLUČNÍCH PŘEMĚN .

 

 

Příprava Zemského sněmu není jednoduchou záležitostí, bude nutné jej svolat na podkladě on-line referenda na místo kde roku 1848 provedl krok k vyrovnání našeho národa s Rakouskem ! Nástupem Franz Josefa II. však ke korunovaci císaře tak jako Leopolda II ( 1791) a Ferdinanda V. (1830) nedošlo. Přesto Zemský sněm byl svoláván a řízen starostou . De facto sdružoval státotvorné poslance, kteří zákonitě přešli nejprve do revolučního Národního shromáždění, posléze volbami r. 1919 do obou komor NS ČSR .

 

Podrobnosti budou uvedeny po studiu dokumentů ZS v prosinci. Už teď je naprosto jasné z dokumentů Národního archivu, že zpětně od roku 1948 jsou Parlament ČR a předchozí ČNR A SNR let 1948-2013 nelegitimní vládnout oběma republikám.

Vaše redakce

 

 

Náhledy fotografií ze složky Galerie ČMK