Jdi na obsah Jdi na menu
 


VELKÝ SNĚM OBČANSKÝCH AKTIVIT 19.1.2013

17. 1. 2013

JAN VALENTA 16.1.1948 65 LET.

BLAHOPŘEJEME

--------------------------------

ČMND SE ZÚČASTNÍ VELKÉHO SNĚMU S KLUBEM NÁRODNÍ LISTY INTERNET.

DEKLARACE - OPĚTOVNÉ OSLOVENÍ :

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ČESKOMORAVSKÁ NÁRODNÍ DEMOKRACIE-

NÁRODNĚ DEMOKRATICKÁ STRANA

 

se sídlem v Praze , www.nds.estranky.cz, cmnd.nds@centrum.cz ,

tiskový orgán : narodnilisty.estranky.cz,nds.estranky.cz,narodnimyslenka.estranky.cz

 

 

U PŘÍLEŽITOSTI NAROZENIN PŘEDSEDY ČMND JANA VALENTY byl učiněn následující krok podle Stanov ČMND Sb.2008 / čl.3

 

Vážení členové Národní demokracie, Vážení občané a přátelé z řad Občanských aktivit , hnutí a opozice bez parlamentních stran.

 

Vzhledem k tomu že přes naše veřejná vystoupení je pasivita členské základny způsobená ekonomickou a politickou krizí v zemi, zaviněnou vládní garniturou promítnuta v členských příspěvcích a osobních problémech několika funkcionářů

 

Rozhoduji podle čl.3 takto :

 

Vyškrtnutí ze strany se odkládá ve  smyslu čl.3a) na dobu kdy člen strany, uchazeč či člen zájmového klubu bude moci příspěvek měsíční, čtvrtletní a roční poskytnout.

 

    Nepopírám, že máme těžké finanční starosti, nemůžeme naše media vydávat tiskem. Přidružily se i osobní problémy a starosti jak uživit naše rodiny a základní potřeby !

    Protinárodní a vlastizrádný režim uvrhl řadu z nás i mne do velmi vážných finančních starostí. S vypětím všech sil jsou zadarmo vydávány Národní listy a další media  Klubu Národních listů.  Vlastizrádci a tuneláři naší země nám nevydali oprávněný majetek tisku  a sídla ČMND . Pracujeme v pololegalitě s odhodláním  společně s dalšími Občanskými aktivitami dovést zápas o přímou demokracii 21.století do vítězného konce .

     Čtyři Pražská kompaktáta 21.století , která jsem vyhlásil dne 6.července 2012 na Václavském náměstí odráží programy 25 -31 Občanských aktivit a opozičních politických stran a hnutí.

    K tomu v duchu odkazu našich předků vyhlašuji transformaci Národní demokracie na to co je už 12 let zakotveno ve Stanovách a to podle čl.4 a)b)c)d) .

   V zájmovém klubu nemusí být členové strany ale sympatizanti s Programem let exilu 1950-1988 obnovy 1991-92 ještě jako Československé NDS 2001-2002 Volebních programů a krátkého programu 2008/9/10 !

   Ve všech dokumentech je zřejmé, že se zásadně shodujeme s drtivou většinou občanů a jejich OS . Hájení národních zájmů vůči diktátu EU je jednoznačné, odmítáme i žoldácké nájezdy do cizích zemí, je naprosto jasné podle Kompaktát, že i díky Národním listům  byly programy OS,OCCUP.CZ,SK-DE prezentovány a i názory jisté odnože IV. Odboje jehož garantem jsem od velezrádného rozpadu čs federace .

   Národní demokracie v čl. 2 PROGRAMOVÉ CÍLE a ZÁSADY , vychází z historických zkušeností  naší republiky u jejíhož zrodu jsme stáli. Hrdě se i já hlásím k husitství, jsem i křtěn mých předků a dr. Karla Kramáře, dr. Aloise a dr. Ladislava Rašínů .

    V exilu v Paříži NDS vydala strana jedinečný dokument kde jednoznačně pojmenovává komunistickou uzurpaci a nadčasově   píše o sociálně spravedlivé společnosti , tvrdě se staví za zákonnost , proti zlodějnám jakéhokoliv druhu !  Veřejnou kontrolu , volby bez jakékoliv 5% klauzule a s kandidáty, kteří nejsou spjati s voliči !

     Sám občan je svrchovaným správcem země a má nezadatelné právo ale i povinnost vůči své rodině,  profesi a okolí mít takové zástupce , kteří jsou morálně a odborně na vyšší úrovni než současní „mocní“….

    Soudy-naše justice musí doznat reformy ! Na osobní zodpovědnosti za své činy v jakémkoliv úřadě , to je náš dlouhodobý program !

    V průběhu roku 2012 přes mnohé snahy byly konference Občanských aktivit často rozbíjeny a tak někteří „mluvčí“ mátli národ a zavinili pasivitu lidí na veřejných shromážděních.

   Snaha OA jsou mělněny osobními půtkami. Nesvornost škodí společné věci víc nežli sama vláda , která je loutkou cizích zájmů.

   Proto tak jako dne 12.10 .2012 a i dříve apeluji opět :

 

„VŠICHNI K PUMPÁM „ vyčistit náš dům.

 

V zájmu sjednocení národa proti zlu oznamuji svoji účast na

 

VELKÉM SNĚMU DNE 19.1.2013 V NÁRODNÍM DOMĚ NA NÁMĚSTÍ MÍRU OD 13 HODIN.

 

S přáním zdaru našeho díla pro dobro naší drahé Československé vlasti ( i Slováci bojují)

 

                 Dne 16.1.2013   Váš Jan Valenta v. r .

------------------------------------------------------------------

NÁRODNÍ LISTY-NÁRODNÍ MYŠLENKA-NÁRODNÍ DEMOKRACIE-ČESKOMORAVSKÝ KLUB

WEBOVÁ MEDIA POD ESTRANKY.CZ

TEXTOVÝ EDITOR

VYHLÁŠENÍ ZÁSAD MIMOPARLAMENTNÍHO ČM SNĚMU ČS NV

SNĚM JE VYHLÁŠEN NA ZÁKLADĚ REFERENDA OBČANŮ ČESKÉ A SLOVENSKÉ REPUBLIKY . OBNOVA ZEMSKÉHO PRINCIPU.

USTANOVENÍ :  HITORICKOU KONTINUITOU EXISTENCE .

RNS-NS) 1918-1938

VYHLAŠUJI JAKO STAROSTA ĆKLUBU :

REFERENDUM O OBSAZENÍ SNĚMU NA KONEC LISTOPADU 2012 !

DATUM BUDE UPŘESNĚNO PODLE VÝSLEDKŮ REFERENDA A NOMINACÍ SUBJEKTY V SEZNAMU .

I.             OBČANÉ SE VYJADŘUJÍ PŘÍMO FORMOU SMS,EMAILŮ,HYDE PARKŮ A MÍTINKŮ ,FACEBOOKU,SKYPE I PANELOVÝMI DISKUSEMI.

II.           POČET ČLENŮ SNĚMU JE OD 100-150 STÍNOVÝCH POSLANCŮ

III.         OBČANÉ PODLE MÍSTA BYDLIŠTĚ MOHOU ZAKLÁDAT MÍSTNÍ SNĚMY ČI KLUBY, PROFESNÍ A JINÉ ZÁJMOVÉ KLUBY A DELEGOVAT SVÉ ZÁSTUPCE DO ČM S .

IV.         ČMS A ČSNV  PŘIPRAVÍ V OBOU REPUBLIKÁCH ROVNÉ,PŘÍMÉ A SVOBODNÉ VOLBY NA PODKLADĚ DEMOKRATICKÉHO VOLEBNÍHO ZÁKONA

V.           ČMS –ČNV JEDNOZNAČNĚ UZÁKONNÍ PŘÍMOU DEMOKRACII.

PŘEDSEDA NÁRODNÍ DEMOKRACIE  ČM-ČSR

  JAN VALENTA V.R.26.10.12

 ----------------------------------------------------------------------

reklama

Začátek formuláře

Články

|

Politici, instituce a obce

Začátek formuláře

Konec formuláře

Konec formuláře

CVVM , FACTUM INVENIO , SANEP , SC&C , STEM , Médea Research

úvodzprávyarénapolitikaregionyprofilygalerie

vládaposlanecká sněmovnasenátpolitici voličůmobce voličům

Konec formuláře

  > Politika > Vláda

Uznávaný ekonom: Ne my, ale pouze stát a vláda „prožírá, proflakuje a plýtvá”

Skutečně Evropa "prožrala" zlaté časy a stojí nyní na startu nové, výrazně chudší éry? Na to se ParlamentníListy.cz zeptaly světově uznávaného ekonoma Milana Zeleného. Ten si servítky nebral a některé jevy - nejen v v Česku a Evropě, ale i celém světě, popsal velmi naturalisticky. Ovšem nabídl i možná řešení, jak z toho ven.

Autor: Oficiální stránky Milana Zeleného

Popisek: Profesor Milan Zelený

26.9.2012 16:20

Když v minulém týdnu uspořádala TOP 09 pro své členy konferenci na téma "Nebojte se reforem", nikdo možná netušil, jak některé věty, jež neměla veřejnost slyšet, popudí mnohé Čechy. Jak se dalo očekávat, věty zazněly z úst ministra financí Miroslava Kalouska a zazněly na uzavřeném jednání, na kterém svým nenapodobitelným způsobem vysvětloval spolustraníkům, proč je reformní balíček nezbytný, a jak jsou jejich koaliční partneři z ODS ekonomicky nekompetentní.

Před spolustraníky si prý nebral servítky do té doby, než zjistil, že je na akci přítomen novinář. Pak prý ministr financí rozhořčeně vybuchl a odešel za dveře. To vše se však stalo až poté, co zazněly následující věty:

„Nechceme se stát rukojmím finančních skupin a ohrozit suverenitu země,“ vysvětloval Kalousek spolustraníkům, proč tolik tlačí na daňový balíček, který je kritizován i z vládní ODS. „Bez tohoto zvýšení daní nejsme schopni dělat konzervativní politiku,“ řekl následně a pak přitvrdil hlavně na adresu evropských ekonomik. „Prožrali jsme to, proflákali,“ řekl Kalousek s tím, že zlaté časy v Evropě podle něj definitivně skončily.

Je třeba sledovat širší souvislosti, nesoustředit se jen na autora vyřčených vět

Jenomže – má či nemá Miroslav Kalousek pravdu? Skutečně jsme žili ve zlatých časech a nyní sotjíme na prahu těch horších? Na to se ParlamentníListy.cz zeptaly ve světě velmi oceňovaného ekonoma Milana Zeleného, který navíc připouští i to, že by se za jistých okolností ucházel o post hlavy státu.  Ten předeslal, že se ve svém komentáři bude snažit vyhnout jmenování autora těch slov – tedy právě zmiňovaného ministra financí. „Jde mně totiž o širší zasazení vyřčených vět a jejich dopad. Podobné názory sdílí přece i mnozí další politici,“ podotkl Milan Zelený úvodem.

Psali jsme:

·         Prof. Milan Zelený je osobností, která nabízí nejen charisma, ale hlavně odbornost

·         Globální profesor: Vážný problém. Radikalizují se už i fanoušci reforem

·         První země, která opustí euro, nastartuje lavinu

A pak dodal, že ne my, ale pouze stát a vláda „prožírá, proflakuje a plýtvá” našimi penězi. A to ve své neukojené touze po volebních hlasech a časté „rekorytarizaci“.

Zlaté časy v Evropě? Kdepak, spíš život na sekyru...

„Nepamatuji také žádné zlaté časy v Evropě, ale pouze život „na sekyru“, zadlužování státu i obyvatelstva, byrokratismus, rozkrádání a korupci – nyní se šířící po evropských zemích jako lesní požár. Žádná účetnická škrtforma nesmí předcházet promyšlené reformě: musí tomu být právě naopak. Ideologicko-stranické zájmy centra je třeba podřídit dlouhodobým a nestranicky definovaným zájmům regionů a lokalit. Jinak se i v ČR stane to, co se právě odehrálo v USA: Kongres si odsouhlasil přestávku a vrátí se až po prezidentských volbách v listopadu. Je konec stranické formy demokracie: ideologové se nedokáží domluvit právě tehdy, kdy je občané a voliči potřebují nejvíce,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz Milan Zelený.

Připomněl, že se v Česku říká, že suverenita země může být ohrožena vysokým zadlužením.

Suverenita Česka je ohrožena již od roku 1992, konstatuje ekonom

„Naše suverenita země byla nezvratně omezena již v roce 1992, kdy jsme s neskrývaným nadšením odsouhlasili rozprodej národního kapitálu do zahraničních rukou, rozptýlení vlastnictví pomocí kupónové privatizace a téměř úplné zaháknutí české ekonomiky na ekonomiku německou. Nyní německá ekonomika padá spolu s ekonomikami Číny a EU, a my v tom lítáme. Od 90. let nejsme autonomní, naše ekonomika je plně odvozená, závislá a zcela uzavřená vnitřnímu podnikání a národním podnikatelům. Žádná země nemůže být suverenní, jestliže nevlastní, neovládá a nerozhoduje o vlastních výrobních prostředcích,“ konstatoval dále zkušený ekonom.

Psali jsme:

·         Milan Zelený: Jakpak je dnes u nás doma? Jestlipak tam ještě štěká pes?

Podle Milana Zeleného suverenitu země nemůže ochránit vláda stran, které ji tak rozmarně odevzdaly do cizích rukou – za onu biblickou misku šošovice. A nejde již o to, jak dělat konzervativní nebo socialistickou politiku.

Svět se změnil, k posunu nepotřebujeme lidi stranicky svázané

„Dnes jde o to, jak dělat politiku moudrou, potřebnou, odborně fundovanou a hlavně národně lidskou – tedy výrazně nestranickou. Svět se změnil a konec už byl. Ani v Česku nejde jen o jména politiků, nebo o pár rebelů. Nejde ani o mediálně zajímavé kauzy zlodějů a zločinců – dnes jde především o plné pochopení situace nás všech, jejího odborného a fundovaného vysvětlení širší veřejnosti, třeba i bez medií, a obrácení našeho úsilí do budoucnosti. Naše vytrvalé Čekání na Godota post-krizových příslibů v sobě nemá zrnko racionality. Probíhající transformaci je třeba pochopit, přizpůsobit se jí, a využít nově nabízených příležitostí. K tomu musíme být autonomní a ne závislí; k tomu potřebujeme lidí svobodných, a ne stranicky svázaných,“ pokračoval dál ve svém komentáři pro ParlamentníListy.cz Milan Zelený.

Psali jsme:

·         Smutná čísla a zlé vyhlídky: Chudneme a prý bude ještě hůř

·         Politici nedělají rozhodné změny, EU se možná rozpadne, míní Robejšek

·         Předpověděl pád komunismu i krizi eura. Teď očekává politický chaos

A připomněl, že se v Česku také říká, že je třeba solidarity ve zdanění obyvatelstva  - tedy ne spravedlnosti či férovosti. Proto, podle něj, vláda udělala zásadní chybu tím, že předsunula škrtformu před reformu, a tím předurčila další zadlužování a úpadek. „Nyní se musí schovávat za oxymoron slova solidarita, namísto přesnější, obamovské redistribuce bohatství  - to jest socialismu. V Evropě v tom lítáme všichni stejně – a už vůbec nejde o úrokové míry, které vedou jen k dalšímu zadlužování,“ řekl Zelený.

Strašák Řeckem? Ale jděte, jinde jsou na tom i hůř...

Podle něj je pak dobré připomenout i to, že se straší v Česku tím, že můžeme skončit jako v Řecku. Jenomže Řeci jsou sice hodně zadlužení, ale zdaleka ne prý nejvíce.

„Můžeme tedy skončit i jako jiné země, jejichž politiku spíše bezhlavě kopírujeme. V zadluženosti na hlavu, v tisících amerických dolarů, je současné pořadí superdlužníků jiné,“ uvedl Milan Zelený a přidal přesné pořadí.

1. Japonsko (112)
2. USA (53)
3. Irsko (51)
4. Kanada (45)
5. Itálie (41)
6. Řecko (39)

Spolu s Řeckem figurují pak, jak Milan Zelený připomíná, dále ještě Francie (38), Británie (35) a Německo (33). Ostatní země jsou zadluženy jen o „třídu“ níže.

„S kým tedy strašit, koho a proč zůstává otázkou – v Česku stále nevyřešenou. Lítáme v tom na světě všichni stejně,“ zopakoval Zelený ParlamentnímListům.cz.

Dlouhodobý hospodářský růst nemůže sestavovat stranický politik

Podle něj bez dlouhodobého programu vyváženého hospodářského růstu, který neumí a nemůže sestavit žádný stranický politik, se současné atmosféry pasivity, beznaděje a strachu těžko lidé zbaví. Ale není to prý ale zas tak složité: stačí volit správné lidi na správná místa.

Psali jsme:

·         Kalousek šlape na brzdu tam, kde by neměl, prohlásil šéf odborářů Dufek

·         Zaorálek: „Prožrali jsme to a proflákali“ pravil Kalousek

·         Kalousek si myslel, že nikdo neslyší a řekl: Prožrali jsme to, proflákali

„Ne na základě stranické příslušnosti, ale na základě odbornosti, důvěryhodnosti a zkušenosti. Bohužel jsme se odnaučili takové lidi nalézat a rozpoznávat: volíme raději strany než osobnosti, a tak zašlapáváme demokracii do historického prachu. Odbornost, zdravý rozum, lokální, regionální i národní zájmy, autonomie ekonomiky, inovačně-znalostní strategie, trpělivé vzdělávání a výchova veřejnosti – to vše je součástí řešení. Ideologie, politické strany, ponižující billboardy, arogantní stát a nové a větší politické penězovody již ne,“ uzavřel pro ParlamentníListy.cz svůj komentář Milan Zelený.

Kdo je Milan Zelený?

Přední český ekonom. Pravidelně obsazuje 1. místo v žebříčku nejcitovanějších českých ekonomů. Působí jako profesor na Fordham University v New Yorku, přednáší také na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Jako hostující profesor pak navštěvuje řadu světových univerzit - přednáší na čínské Xidian University v Xi´anu, Fu Jen University v Tchaj-peji, Indian Institute of Technology v Kanpuru a IBMEC v Rio de Janeiru.
Mezi jeho nejznámější knihy v češtině patří například Cesty k úspěchu a Neučte se z vlastních chyb.

Psali jsme:

·         Ekonomka očekává silný hospodářský otřes: Brzy na nás udeří

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Autor: Alena Hechtová

Diskuze: 111 příspěvků

 

    

>>

    

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky OSOBNOSTI -SLAVNÍ SPOLUOBČANÉ

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář