Jdi na obsah Jdi na menu
 


WEB ČESKOMORAVSKÝ KLUB , MEDIUM PRO SPOJENÍ SIL OBČANŮ

28. 8. 2013

.ČESKOMORAVSKÝ KLUB VLASTENECKÝCH SIL.

Vážení čtenáři .

Dostalo se vám zatím na třech webech dokument : PROVOLÁNÍ ALIANCE PRO TRANSFORMACI K OBČANŮM ČESKÉ REPUBLIKY ! - Podepíši jej 5.IX.13 fyzicky, elektronicky se tak stalo v průběhu přípravy dokumentu. Oslovili jsme některé další subjekty. Připomínky byly zahrnuty. Z důvodu jednání ALIANCE dojde k přesunu svolání ČESKOMORAVSKÉHO SNĚMU, který bude svolán až v pozdějším termínu . Předčasné volby i podle namyšlenosti předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky, vyzývajícího k bojkotu Mimoparlamentní opozice ( poslední prohlášení) je jasným důkazem "vyčpělosti" parlamentní politické scény vcelku .

    Prezident ing. Miloš Zeman se letmo zmínil v rozhovoru z Lán o nereformovatelnosti politických stran a též exprezident ing. Václav Klaus hovořil o ODS jako straně která nejde reformovat. Inu oba "otcové". Můžeme souhlasit s tím, že "multi strany " typu jaké jsou na Západě tady nejsou, takže prodejné lobbystické partaje tu máme.

    Musím připomenout i můj článek o pádu daleko vyspělejších stran po neustálých krizích vlád ve Francii roku 1958 a reformě volebního zákona smetl krom socialistů všechny: V Itálii po r.1982 pak všechny! Ukázalo se však že Berlusconi je synonym korubce a mafiánské lobby. Reformy začaly "revolucí" na Islandu, tradiční strany prohrávají boj se stoupenci přímé demokracie.

    REFERENDUM- NOVÁ ÚSTAVA- NOVÝ VOLEBNÍ SYSTÉM- SOUDNICTVÍ-HOSPODÁŘSTVÍ- ŽIVOTNÍ PODMÍNKY-DŮSTOJNÝ ŽIVOT-SOUNÁLEŽITOST TŘÍ GENERACÍ JE ZÁKLADNÍM CÍLEM ALIANCE PTČR.

    Podle poledních grafů prý " vzorkového výzkumu veřejného mínění " to vypadá na dokonalé rozbití politické scény. TOP 09 si "brousí zuby " na vytlačení zchátralé ODS ( nejen aférami) z údajného "prava". PRAVO-LEVO je zásadní politické klišé, které už 21. století nebude nosit.

    NÁRODNÍ DEMOKRACIE BYLA U ZRODU KOALICE "SILNÁ PĚTKA", MĚLA DO ROKU 1938 DEVADESÁT LET PARLAMENTARISMU ZA SEBOU, PŘES ROZKOLY, OPĚTOVNÉHO SJEDNOCOVÁNÍ AŽ PO ZÁKAZ 1945 AŽ 1991 PŮSOBILA V EXILU I BYLA S REPUBLIKÁNY V SENÁTU ČESKOSLOVENSKÉ REPUBLIKY V ZAHRANIČÍ !

    Máme tedy historické zkušenosti, které jdou využít v současné transformaci strany. Už za I.republiky byl název jasný ČESKOSLOVENSKÁ NÁRODNÍ DEMOKRACIE bez klišé a nánosu partiokratických manýrů. Velký syn našeho národa JUDr. Karel Kramář kdysi prohlásil :

" JSEM JEN PRVÝ MEZI ROVNÝMI".

Je na co navazovat v nové koalici, nemyslíte občané ? Váš Jan Valenta v.r

 

Náhledy fotografií ze složky OSOBNOSTI -SLAVNÍ SPOLUOBČANÉ