Jdi na obsah Jdi na menu
 


STÁTOPRÁVNÍ RUBRIKA ZEMĚ KORUNY ČESKÉ

18. 9. 2013

 

VÁŽENÍ SPOLUOBČANÉ,

ROZŠÍŘENÍ NÁRODNÍCH LISTŮ JE HISTORICKÝ PŘEDĚL VE VYPJATÉ ATMOSFÉŘE HLUBOKÉ POLITICKÉ,MORÁLNÍ A HOSPODÁŘSKÉ KRIZE NAŠÍ VLASTI.

............................

V různých historických dobách moderních českých dějin došlo k významným předělům, které ovlivnily vznik Československa ale daleko před tím ČESKÉHO STÁTNÍHO PRÁVA . Stavovský sněm byl demokratickou institucí uprostřed Evropy již odedávna . Volil české krále a byl organizován nikoliv jako nyní podle krajů, ale ZEMÍ !

............................

ZEMĚ : ČECHY -PRAHA, MORAVA A VELKÉ SLEZSKO !

.............................

Střediska : Praha hlavní město ZEMÍ KORUNY ČESKÉ ( nikoliv paskvilu ČESKO)

Morava : Olomouc - Znojmo

Slezsko : Opava- Vratislav , po rozdělení Slezska dle mírové dohody po Slezských válkách mezi císařovnou Marií Terezií a Bedřichem II. pruským králem, uzavřenou na zámku Kravaře ve Slezsku , se stalo metropolí Slezska České části Slezska Opava. Proto je Přemyslovská, Lucemburská a pánů z Kuštátu ( Viktorin z Poděbrad ) hlavním městem Země slezské .

viz poznámka : nikoliv průmyslové centrum Ostrava

POLSKÝ ZÁBOR PO I. SVĚTOVÉ VÁLCE BYL NEOPRÁVNĚNÝ, ZAVRŠENÝ ZRADOU V R. 1938 PO MNICHOVSKÉ DOHODĚ V R. 1939 OBSAZENO TĚŠÍNSKO A KARVINSKO GENERÁLEM BECKEM A PILSUDSKÝM.

Tato zásadní informace se netýká přátelství ČESKO-POLSKÉHO z doby Jagellonské .Hranice byla nad Krakowem ( královské město Polské).

..........................................................................

  

 

................................

Jan Valenta , pokr. příště 

 

 

Náhledy fotografií ze složky OSOBNOSTI -SLAVNÍ SPOLUOBČANÉ